• Pielgrzymka do Libanu śladami św. Charbela 20 – 27.11.2019r. Wyjazd z dr T. Terlikowskim, 4740 PLN + 150 Dolarów

 • Pielgrzymka do Libanu śladami św. Charbela 20 – 27.11.2019r.

Wyjazd z dr T. Terlikowskim,

MIEJSCA WYLOTU

Gdańsk, Kraków, Poznań, Warszawa, Wrocław

4740 PLN + 150 Dolarów
(za osobę)

PROGRAM PIELGRZYMKI

Grota Jeita – Harisa – Himlaya – Bekaa Kafra – Las Bożych Cedrów – Qozhaya – Annaya – Byblos – Jrabta – Enfeh – Deir el Qamar – Beirut – Ksar

Dzień 1    

Przyjazd na lotniska:

 • w Warszawie o 5:45

 • w Poznaniu, Wrocławiu, Krakowie lub Gdańsku o 4:30.

Odprawy i przelot do Bejrutu (z przesiadką we Frankfurcie). Transfer do hotelu, zakwaterowanie, kolacja nocleg.

Dzień 2    

Śniadanie,  Przejazd do Bzommar – Kaplica poświęcona św. Janowi Pawłowi II – jedyna taka na Bliskim Wschodzie. Znajdują się tam relikwie papieża Jana PawłaII oraz świętych libańskich. Zanotowano już kilka cudów uzdrowień dzięki modlitwie w tej kaplicy. Wyjazd do Balamand – od 1603r. miejscowość Balamand jest centrum prawosławnego klasztoru w Antiochianii, poświęconego Dziewicy Maryi i św. Jerzego. Pozostaje miejscem modlitwy i kontemplacji. Odwiedzimy  klasztor Matki Bożej z Nouriej (Matka Boża Światła) w Hamacie, gdzie Matka Boża objawiła się marynarzom jako światło i prowadziła ich bezpiecznie do brzegu. Aby oddać Jej cześć, wyrzeźbili jaskinię. Następnie prawosławny klasztor z XVII wieku.  Odwiedzimy  piękne miasto Batroun,  kolacja, nocleg.

Dzień 3

Śniadanie, wyjazd do miejsc związanych z postacią Św. Charbela. Bekaa Kafra to wioska Świętego, na wysokości 1500 m n.p.m., dom rodzinny.

Przejazd do Lasu Bożych Cedrów na wysokości 2000 m n.p.m. – odpoczynek. Potem nawiedzenie klasztoru św. Antoniego w Qozhaya na terenie tzw. Doliny Świętych, gdzie w surowych warunkach mieszkali pustelnicy. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 4    

Śniadanie. W ten dzień przypada comiesięczne Święto św. Charbela w Libanie. Spędzimy je ze św. Charbelem w Annaya. Weźmiemy udział w procesji, która wiedzie z pustelni do grobu św. Charbela w klasztorze w Annaya. Procesję tę nakazał sprawować sam św. Charbel, który ukazał się we śnie Nuhad, którą uzdrowił z paraliżu. Podczas procesji będziemy wypraszać łaskę uzdrowienia naszych chorób. Zwiedzimy klasztor, gdzie św. Charbel spędził swoje życie oraz pustelnię, gdzie przebywał do śmierci. Opowiemy o najbardziej spektakularnych cudach, które są zarejestrowane w księgach klasztornych. Do dzisiaj udokumentowanych jest ponad 24 tys. cudów, które dokonały się za wstawiennictwem Świętego.  Przy grobie odbędzie się Msza Święta. Dla osób chorych – modlitwa o uzdrowienie przy grobie św. Charbela i namaszczenie świętym olejem. Tego dnia będziemy poznawać także innych świętych, którzy żyli w Libanie. Szczególną osobą jest zakonnica św. Rafka, której sanktuarium znajduje się w miejscowości Jrabta. Św. Rafka za życia doznawała wielkich cierpień. Doświadczona była ślepotą, bolesną amputacją oczu, silnymi bólami, a także paraliżem. Dlatego też jest patronką osób przewlekle chorych i chorych na raka, którym wyprasza skutecznie łaski uzdrowienia. Poznamy także osobę św. Nimatullaha al-Hardiniego, który był wychowawcą i nauczycielem św. Charbela i mnicha, który również jest wielkim świętym, a którego ciało nie ulega zepsuciu, bł. Stefana Nehmé. Znajdują się one w miejscowości Kfifane. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 5   

Śniadanie, wyjazd do sanktuarium w Himlaya – malowniczego miasteczka rodzinnego św. Rafki z pozostałościami po jej domu. Później wizyta w sanktuarium NMP Pani Oswobodzicielki w Bikfajja, którym opiekuje się Zakon Jezuitów.

Wizyta w Sanktuarium Matki Bożej z Zahleh, zwiedzanie sanktuarium, wjazd na statuę Matki Bożej.

Odwiedzimy  jaskinie Ksara. Czas na degustację  win i zakupy.  Powrót  do hotelu na  kolację i nocleg.
Dzień 6   

Śniadanie. Wyjazd do Maghdouche – nawiedzenie sanktuarium Matki Boskiej Oczekującej, wybudowanego w miejscu groty, gdzie według tradycji Maryja miała oczekiwać powrotu Jezusa z Sydonu.

Przejazd do Biet El Dien – miejsce byłej siedziby rządu Libanu. Potem zwiedzanie bogato dekorowanego pałacu Beiteddine – Wielkiego Seraju; to dawna rezydencja tureckiego gubernatora. Zwiedzanie Bejrutu – Corniche – tętniący życiem deptak spacerowy wzdłuż morskiego brzegu. Następnie spacer po odnowionym Starym Mieście, muzeum narodowe, polski cmentarz. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 7    

Śniadanie. Wycieczka do grot Jeita najdłuższa jaskinia na Bliskim Wschodzie, znajduje się około 11 mil (18 km) na północ od Bejrutu. Składa się z dwóch oddzielnych, ale połączonych ze sobą, wapiennych jaskiń i szczyci się długością 9,5 km. Jeita jest jedną z najbardziej niesamowitych aglomeracji stalaktytów i stalagmitów, uważaną za dumę Libanu i jest  finalistą  w konkursie „Nowych Siedem Cudów Świata”. Następnie Byblos – najwspanialszy niegdyś port fenicki eksportujący drewno cedrowe do Egiptu, miejsce powstania alfabetu fenickiego. Zabytki wpisane na listę UNESCO: mury obronne, stare miasto, kościół św. Jana, zamek krzyżowców, fenicka świątynia, teatr rzymski. Przejazd do Sanktuarium w Harissa –  bardzo ważny ośrodek pielgrzymowania chrześcijan libańskich – miejsce rozwiniętego kultu maryjnego, Sanktuarium Matki Bożej Pani Libanu, katedra Maronicka. Kolacja libańska, powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 8   

Po wczesnym śniadaniu przejazd na lotnisko, odprawy i wylot do Polski (z przesiadką). Lądowanie w Warszawie o godz. 12:15, w Poznaniu o 10:25, we Wrocławiu o 10:15, w Krakowie o 11:50, a w Gdańsku o 14:10. Zakończenie pielgrzymki do Libanu.

CENA ZAWIERA

 • przelot Polska – Bejrut – Polska z bagażem podręcznym (55x40x23 cm, max. 8 kg + druga sztuka 40x30x12 cm) oraz z bagażem rejestrowym,

 • przejazdy w Libanie klimatyzowanym autobusem,

 • 7 noclegów w hotelu ***/****, pokoje 2/3-osobowe z łazienkami,

 • 7 śniadań i 7 kolacji,

 • opiekę pilota wycieczek,

 • opiekę duchową i Msze św.,

 • ubezpieczenie Standard w firmie Signal Iduna (KL 40 000 euro, NNW 15 000 zł, BP 1 000 zł).

CENA NIE ZAWIERA

 • ewentualnej dopłaty do pokoju 1-osobowego (990 zł),

 • ewentualnego noclegu w Poznaniu przed rozpoczęciem pielgrzymki lub po jej zakończeniu – od 90 zł / os.,

 • dobrowolnego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z udziału w pielgrzymce do Libanu, które musi zostać wykupione w dniu podpisania umowy z BP Misja Travel oraz  dobrowolnego ubezpieczenia od kosztów chorób przewlekłych,

 • ewentualnej dopłaty za gwarancję miejsca obok siebie w samolocie – 225 zł,

 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – 13 zł.

 • lokalnych przewodników, biletów wstępu wraz z kosztami ich rezerwacji, opłat miejscowych i wjazdowych, słuchawek systemu tour audio guide, zwyczajowych napiwków dla miejscowej obsługi – koszt 150 USD.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Comments are closed.