2019r. Fatima 15- 22 lipiec 3000zł + 90 Euro Samolot

2019r. Fatima 15- 22 lipiec 3000zł + 90 Euro

Zapraszamy na pielgrzymkę do Fatimy, wylot z Warszawy.

Fatima (3 pełne dni w sanktuarium) – Valinhos – Aljustrel – Lizbona

- Nazare – Santiago de Compostela – Porto

 

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku w Modlinie o godz. 11:00, odprawy, przelot do Lizbony. Przejazd do hotelu w Fatimie, zakwaterowanie, nocleg.

Dzień 2

Śniadanie, Msza św. Zwiedzanie Sanktuarium Fatimskiego – kaplica Objawień, stojąca w miejscu objawień Matki Bożej trójce małych pastuszków: Łucji, Franciszkowi i Hiacyncie, Bazylika Matki Bożej Różańcowej, Kościół Nowy – Świętej Trójcy. Następnie zwiedzenie miejsc związanych z życiem Pastuszków. Uczestnictwo w drodze krzyżowej prowadzącej do Valinhos, miejsca objawień Anioła Portugalii oraz do wioski Aljustrel, gdzie znajdują się domy rodzinne Franciszka, Hiacynty i Łucji. Wieczorem udział w nabożeństwie różańcowym i procesji. Kolacja i nocleg.

Dzień 3

Śniadanie, Msza św., przejazd do Lizbony, zwiedzanie: dzielnica Belem z pięknym klasztorem Hieronimitów, Pomnik Odkrywców, którzy z Lizbony wyruszali na podbój Nowego Świata, Katedra Se, kościół Św. Antoniego Padewskiego – stojący w miejscu domu narodzin Świętego, zabytkowa średniowieczna dzielnica Alfama. Po południu wyjazd nad Atlantyk do Nazare, dawnej uroczej wioski rybackiej oraz starego Sanktuarium Maryjnego, dziś najbardziej znanego kurortu w tej części wybrzeża. Odpoczynek na pięknej plaży. Powrót do Fatimy, kolacja i udział w wieczornych nabożeństwach.

Dzień 4

Śniadanie, przejazd do Santiago de Compostela, zwiedzanie jednego z najstarszych po Jerozolimie i Rzymie ośrodków pielgrzymkowych chrześcijaństwa. Katedra z grobem św. Jakuba Większego Apostoła, Msza św., następnie spacer malowniczymi uliczkami miasta. Po południu (fakultatywna – ok. 10 euro/os.) wizyta w winnicy, zapoznanie się z procesem produkcji win oraz degustacja wina z regionu  Rias Baixas . Kolacja i nocleg.

Dzień 5

Śniadanie. Przejazd do  Porto – miasta słynącego ze wspaniałych win. Praca de Liberdade z pomnikiem Piotra IV, Ratusz Miejski, Dworzec Sao Bento, Katedra Se, Kościół św. Franciszka z niezwykłym wyposażeniem wnętrza, Ribeira (nadbrzeżerzeki Douro). Następnie zwiedzanie magazynów wina porto połączone z degustacją i omówieniem procesu produkcji. Następnie przejazd do Fatimy – Msza św. i wspólna kolacja, nocleg.

Dni 6 i 7

Czas na indywidualną refleksję i modlitwę w Fatimie, nawiedzenie sanaktuarium, Msza św. Śniadanie i kolacja.

Dzień 8

Śniadanie, czas na ostatnią reIeksję w Fatimie, potem przejazd na lotnisko w Lizbonie i wylot do Polski. Lądowanie w Modlinie o godz. 21:40. Zakończenie pielgrzymki do Fatimy.

 

Cena pielgrzymki do Fatimy zawiera:

przelot na trasie Modlin-Lizbona-Modlin, z bagażem podręcznym (40x20x25 cm,),

7 noclegów w hotelach *** w pokojach 2/3-osobowych,

7 śniadań i 6 kolacji,

transport w Hiszpanii i Portugalii klimatyzowanym autobusem, opiekę duchową i Msze św., opiekę pilota wycieczek, ubezpieczenie Standard w firmie Signal Iduna (KL 20 000 euro, NNW 15 000 zł).

Cena nie zawiera:

Obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – 10 zł,

dobrowolnego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z udziału w pielgrzymce do Fatimy i Santiago, które musi być wykupione w dniu podpisania umowy z BP Misja Travel oraz dobrowolnego ubezpieczenia od kosztów chorób przewlekłych, ewentualnej dopłaty do pokoju 1-osobowego (690 zł), dobrowolnej dopłaty za gwarantowane miejsca w samolocie obok siebie (80 zł / os. za lot w dwie strony),  ewentualnej dopłaty do bagażu rejestrowanego (20 kg – 320 zł), możliwość dodania bagażu tylko w momencie rezerwacji pielgrzymki w BP Misja Travel,  ewentualnej dopłaty do dodatkowego dużego bagażu podręcznego (55x40x20cm, max. 10kg – 95 zł), możliwość dodania bagażu tylko w dniu rezerwacji pielgrzymki.

Uwagi:

aby wziąć udział w pielgrzymce do Hiszpanii i Portugalii wystarczy dowód osobisty lub paszport,

ceny w Hiszpanii są o ok. połowę wyższe niż w Polsce, Portugalia jest nieco tańsza.

 

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Comments are closed.