Izrael, Październik 2019 r. – 3390 plus 150$

3390 zł plus 150 $

Szanowni Państwo Zapraszamy na Pielgrzymkę do Ziemi Świętej.

12 – 19 Październik  – 2019r.

Uwaga !!! Szanowni Państwo wskazana cena obowiązuje do końca sierpnia !!!, Linie lotnicze podnoszą ceny biletów w miarę zbliżania się terminu wylotu !!!

 

 

Uwaga !!! – po zorganizowaniu grupy, wynajmiemy autokar, aby nas przetransportować  na lotnisko w Krakowie, oraz aby nas z niego odebrać. Szczegóły po zawiązaniu grupy. ( cena około 80 zł)

Dzień 1

Przyjazd na lotniska:

 • w Krakowie o godz. 8:05

Odprawy, przelot do Tel Awiwu. Przejazd do hotelu w Betlejem, kolacja, nocleg.

Dzień 2
Po śniadaniu przejazd do Jafy, malowniczo położonej nad brzegiem Morza Śródziemnego z fantastycznymi widokami na Tel Awiw, nawiedzenie kościoła św. Piotra, dom Szymona Garbarza. Nawiedzenie Ain Karem – ojczyzny św. Jana Chrzciciela, Msza św, kościół Nawiedzenia. Później Parlament Izraelski i symbol kraju – Menora. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 3
Śniadanie, wyjazd do Betanii. Później podróż przez Pustynię Judzką nad Jordan do miejsca chrztu Pana Jezusa – uroczyste odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Następnie wizyta w Jerychu – sykomora Zacheusza oraz panorama Góry Kuszenia. W ciągu dnia Eucharystia. Potem lunch, a na koniec odpoczynek nad Morzem Martwym – możliwość zdrowotnych kąpieli. Powrót do Betlejem, kolacja, nocleg.

Dzień 4
Po śniadaniu przejazd do Jerozolimy, wjazd na Górę Oliwną na Miejsce Wniebowstąpienia, potem nawiedzenie kościołów Pater Noster oraz Dominus Flevit (z drogi wspaniałe widoki na Starą Jerozolimę). U stóp wzgórza nawiedzenie Grobu Matki Bożej. Następnie Grota Zdrady, Ogród Oliwny (czas na modlitwę). Po południu przejście Drogą Krzyżową do Bazyliki Zmartwychwstania. W ciągu dnia Msza św. Powrót do Betlejem, kolacja i nocleg.

Dzień 5
Śniadanie i ponowny wyjazd do Jerozolimy: panorama Wzgórza Świątynnego, Ściana Płaczu – najświętsze miejsce dla Żydów. Przejście wzdłuż murów starej Jerozolimy na Syjon: Wieczernik, Bazylika Zaśnięcia Matki Bożej. Przejście do starej części Jerozolimy. Druga wizyta w Bazylice Zmartwychwstania. Wejście na Golgotę, podejście do Grobu Pańskiego. W ciągu dnia Eucharystia. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 6
Po śniadaniu przejazd nad Jezioro Galilejskie – przyjazd do Kafarnaum, zwiedzanie Tabghy, gdzie nad samym brzegiem znajduje się Kościół Prymatu św. Piotra. Następnie wjazd na Górę Błogosławieństw, dalej rejs po Jeziorze Genezaret i obiad z rybą św. Piotra. W ciągu dnia Msza św. w Galilei. Przejazd do hotelu w Galilei, kolacja, nocleg.

Dzień 7
Wczesne śniadanie, zwiedzanie Nazaretu: Bazyliki Zwiastowania, kościół św. Józefa (Msza św.). Potem wjazd na Górę Tabor – miejsce Przemienienia Pańskiego. Przejazd do Kany Galilejskiej – uroczyste odnowienie przyrzeczeń małżeńskich w miejscu pierwszego cudu Chrystusa. Na koniec wizyta w Hajfie – Góra Karmel. Przejazd do hotelu w Betlejem, kolacja, nocleg.

Dzień 8
Po śniadaniu przejazd do centrum Betlejem, zwiedzanie: Bazylika Narodzenia, kościół św. Katarzyny, Plac Żłóbka. Przejazd na Pola Pasterzy, Msza św. w Betlejem.
Potem transfer na lotnisko, odprawy, przelot powrotny. Lądowanie w Krakowie o godz. w Krakowie o godz. 8:05,

Zakończenie pielgrzymki do Izraela i Palestyny. Uwaga kolejność zwiedzania może zostać zmieniona!

Cena pielgrzymki do Ziemi Świętej zawiera:

 • przelot:

  • Kraków – Tel-Awiw – Kraków z bagażem podręcznym (40x20x25 cm).

 • przejazdy w Izraelu i Palestynie klimatyzowanym autobusem,

 • 7 noclegów w hotelach *** w pokojach 2/3-osobowych z łazienkami,

 • 7 śniadań, 2 obiady (w tym jeden z rybą św. Piotra) i 7 kolacji,

 • rejs po jeziorze Genezaret,

 • opiekę duchową oraz Msze św.,

 • opiekę pilota,

 • ubezpieczenie Standard w firmie Signal Iduna (KL 40 000 euro, NNW 15 000 zł).

Cena nie zawiera:

 • ewentualnej dopłaty do pokoju 1-osobowego (690 zł),

 • ewentualnej dopłaty do bagażu rejestrowego (20 kg – 390 zł), możliwość dodania bagażu tylko w momencie rezerwacji pielgrzymki.

 • do pielgrzymów z Krakowa:  dopłaty do dodatkowego bagażu podręcznego (55x40x20cm, max. 10 kg – 125 zł), możliwość dodania bagażu tylko w momencie rezerwacji pielgrzymki.

 • ewentualnej dopłaty za gwarancję miejsca obok siebie w samolocie – 110 zł / os. za lot w obie strony,

 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – 13 zł,

 • dobrowolnego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z udziału w pielgrzymce, które musi zostać zawarte w dniu podpisania umowy z BP Misja Travel oraz ubezpieczenia od kosztów chorób przewlekłych,

 • napojów do obiadów i kolacji.

 Uwagi

aby wjechać do Izraela niezbędny jest paszport, ważny min. 6 miesięcy licząc od dnia powrotu. W paszporcie nie można posiadać śladu wizyty w Arabii Saudyjskiej, Iranie, Indonezji, Syrii i Libanie.

 • podczas kontroli na granicy Izraela pielgrzymom nie są wbijane stemple do paszportu, otrzymują oni w zamian niewielkie kartki, które należy zachować do dnia wylotu

 • śniadania w trakcie pielgrzymki do Izraela i Palestyny – w formie bufetu (kuchnia bliskowschodnia)

 • kolacje – ciepłe, 2- lub 3-daniowe.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Comments are closed.