Słowacja, Węgry Lipiec 2019! – 8 – 12 lipca 800zł + 70 Euro

Serdecznie zapraszamy wraz z parafią Matki Bożej Częstochowskiej w Wiśniówce na  pięciodniowa pielgrzymkę na Słowację i Węgry.

Cena 800 zł + 70 Euro

Opiekun duchowy – ks. proboszcz  Leszek Struzik

1.Pn. Tropie, – sanktuarium św. Świerada,  Kieżmark,-  największa na Spiszu późnogotycka bazylika mniejsza pw. Świętego Krzyża, z wolno stojącą, renesansową dzwonnicą  Vrbov (Wierzbów) – Kąpiele lecznicze w uzdrowisku -Woda geotermalna, którą wypełnione są baseny, ma swe źródło na wysokości 2000 m. Zawiera ona minerały oddziałujące korzystnie na układ ruchowy, oddechowy, nerwowy, sercowo-naczyniowy i skórę.  Temperatura bijącego źródła osiąga 59°C. W basenach utrzymywana jest temperatura od 26 do 38°C. Doskonały relaks zapewniają zamontowane w basenach dysze z prądami bieżącej wody, które pozwalają rozluźnić napięte mięśnie.

2.Wt. Levocza- Zwiedzanie zabytkowego miasta, oraz pielgrzymka do  Sanktuarium Maryjnego na Mariańskiej Górze.  Preszow – gotycki kościół św. Mikołaja, –  degustacja wina.

3 Śr. Koszyce – katedra św. Elżbiety, Miszkolc – zwiedzanie miasta, oraz odpoczynek w uzdrowiskowych grotach termalnych.

4.Czw. Budapeszt – Całodzienne zwiedzanie miasta z przewodnikiem oraz rejs statkiem po Dunaju.

5.Pt. Ostrzyhom- , Jedno z najstarszych miast na Węgrzech; zostało założone w roku 960 przez księcia Gejzę, który w miejscu dawnej rzymskiej strażnicy granicznej Strigonium ustanowił pierwszą stolicę Węgier. Miały tu miejsce chrzest i koronacja św. Stefana, a także narodziny św. Kingi i jej siostry bł. Jolanty. Ostrzyhom jest stolicą arcybiskupią prymasów Węgier. Nazywany jest także „węgierskim Watykanem”. Stary Sącz – klasztor Klarysek założony przez księżną Kingę, żonę Bolesława Wstydliwego. Księżna po śmierci męża sama wstąpiła do klasztoru w 1279 r. Do tego klasztoru wstąpiła również królowa Jadwiga, żona Władysława Łokietka i matka Kazimierza Wielkiego. Cudowne źródełko św. Kingi – prosimy zabrać ze sobą buteleczki na wodę.

W cenie przejazd komfortowym autokarem,  4 noclegi, 4 śniadania i 4 obiadokolacje

W cenie są wszystkie koszty: Opłaty za autostrady, parkingi, przewodnika, dwukrotny pobyt na basenach leczniczych, wstępy do zwiedzanych obiektów oraz degustacja wina. Nie ma dodatkowych opłat.

 

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Comments are closed.